Экономика » Анализ » Види фільтрів для кавоварки

Види фільтрів для кавоварки

Статьи - Анализ

Щоб кавоварка справно працювала, потрібно правильно про неї піклуватися і своєчасно обслуговувати. Фільтри — це, на перший погляд, невелика дрібниця, але саме вони захищають кавовий апарат від засмічення, і, як наслідок, серйозних поломок та необхідності ремонту кавоарки.

Навіщо в кавомашині потрібен фільтр:

  1. Очищає воду від дрібних частинок, серед яких сіль, іржа, пісок.
  2. Очищає від шкідливих домішок, які при кип'ятінні перетворюються на накип і осідають на робочих частинах апарату, не потрапляючи в напій.

Фільтри потрібно своєчасно змінювати, якщо роками цього не робити, прохідність води зводиться до 0. Кожен фільтр має свій робочий ресурс, після якого він перестає очищати воду і з часом призводить до поломки апарата. До того ж частки старого паперового фільтра з часом починають потрапляти в каву. Фільтри потрібно міняти за рекомендацією виробника. Водяний багаторазовий фільтр, що часто змінюють раз на 2 місяці або через 50 літрів води, це оптимальний час, після якого він приходить в непридатність.

Одноразові фільтри

Найбільш популярні паперові фільтри. І хоча каву п'ють століттями, такий фільтр винайдено порівняно недавно. Його "відкрила" світові звичайна домогосподарка, якій не подобався осад на дні. Вона поклала промокашку з зошита в невелику ємність з отворами. Пізніше технологія була запатентована жінкою-першовідкривачкою. Компанію назвали її ім'ям Melitta і вона стала лідером у виробництві паперових фільтрів.

Переваги одноразових фільтрів:

  1. Дрібні пори затримують олії, які підвищують рівень холестерину та шкідливі сполуки.
  2. Папір – екологічно чистий матеріал, що не впливає на смак кави.
  3. Виключено появу неприємного запаху та післясмаку напою.

З недоліків - занадто часта заміна, після кожного приготування.

Багаторазові фільтри

Якщо розглядати багаторазові фільтри в ріжкових агрегатах, має попит металевий фільтр-сито. Одинарне застосовується для заварювання однієї чашки кави, подвійні для двох. Такі вироби виготовлені із нержавіючої сталі. Можуть відрізнятись за висотою, але форма однозначно кругла. У комплект також входить кільце ущільнювача, що виключають протікання. При покупці сито-фільтра необхідно звернути увагу на його якість. На поверхні не повинно бути задирок і сколів. У процесі користування на поверхні фільтра накопичуються олії та частинки кави, тому для очищення потрібно застосовувати спеціальні засоби для чищення.

Вибір фільтр залежить від виду кавоварки та виробника. У продажу є сита та багаторазові фільтри для конкретних моделей кофемашин. Відрізняються за формою, висотою, діаметром.

У крапельних агрегатах використовуються нейлонові фільтри, більш того, є частиною базової комплектації. Складаються із пластикового каркасу, обтягнутого нейлоном. Нейлонові фільтри потрібно регулярно та ретельно чистити, це запорука їх успішного функціонування. Якщо не дотримуватися цієї вимоги, з'явиться сторонній запах готового напою. Один фільтр розрахований максимум на 60 чашок кави. Якщо не вчасно очистити фільтр, напій з'явиться сторонній запах.

Переваги:

  • при дбайливому користуванні можна продовжити термін служби;
  • найвигідніший у питанні економії коштів.

Недоліки:

  • потрібне регулярне і дуже ретельне чищення;
  • підходить тільки для кави грубого помелу, порошкоподібна консистенція призводить до швидкого зношування.

Золоті фільтри теж зустрічаються у кавоварках. Це не вигадка і піар хід, просто нейлоновий фільтр покривають нітридом титану, що підвищує виробничі характеристики виробу. Такі фільтри не вимагають частої заміни, легко миються, відрізняються тривалим терміном служби.

Підведення підсумків

У продажу є безліч фільтрів для кофемашин різних типів. Щоб правильно вибрати фільтр, потрібно знати марку агрегату та визначитися з бюджетом. Очевидно, що для домашнього користування немає сенсу купувати виріб із золотим напиленням, але спеціалізовані точки продажу їх успішно використовуються. Однак найпопулярнішим із добрим співвідношенням «ціна-якість» залишаються фільтри у вигляді сита з нержавіючої сталі.